Hakkımızda

Global Ağımız

17 ülkede küçük ve orta büyüklükteki yerel işletmelere dijital pazarlama hizmeti sunuyoruz. Amsterdam’ın kalbinde yer alan merkezimiz, Denver, Melbourne ve İstanbul’daki ofislerimiz ile, 85 kurum içi çalışandan oluşan ekibimizin haricinde, yeni fikirler, teknolojiler ve müşterilerimizin başarılarına katkı sağlamak için tutku duyan serbest profesyonellerden oluşan büyük bir ağa sahibiz.

Yönetim Ekibimiz

Andrew D. Klein

Kurucu ve Genel Müdür
Andrew, bizim kurucumuz ve aynı zamanda Genel Müdür'ümüz. Aralarında şirket hisselerinin halka arzında internetin kullanılması için öncülük eden yatırım bankası Wit Capital’in de bulunduğu, sermaye destekli 4 farklı girişimin kuruculuğunu üstlenen Andrew, 2006 yılında Spotzer’ı kurdu. Bir Harvard Hukuk Fakültesi mezunu olarak, zorlukların üstesinden gelip büyük işletmeleri hayata geçirmek için duyduğu tutku sayesinde, Spotzer’ın hizmetlerini ve aktif olduğu pazarları genişletmeyi başardı. Andy, Hollandalı eşi ve üç kızıyla, futbolun keyfini çıkardığı Amsterdam şehrinde yaşıyor.

Bouke Marsman

Yönetim Kurulu Başkanı
Bouke, bizim Yönetim Kurulu Başkanı'mız ve aynı zamanda baş problem çözücümüz. Daha önce küçük hissedar olarak yer aldığı McKinsey’de strateji danışmanlığı yapan Bouke, tüm pazarlarda faaliyet gösteren bütün departmanlardan doğrudan sorumlu. Ofiste olmadığı zamanlarda gün geçtikçe büyüyen ailesiyle zaman geçirmeyi sevdiği kadar, yazları yelkenliyle açılmayı, kışları ise buz pateni yapmayı seviyor, tabii maraton koşmuyorsa.

Teun van der Kamp

Kurumsal Gelişim ve Mali İşler Yöneticisi
Teun bizim Mali İşler Yöneticimizdir ve stratejik projelerimizin liderliğini yapar. Bu kombinasyon insanlara olan ilgisi ve numaralara olan açlığını birleştirmesini sağlar. Spotzer'dan önce Teun, Ekonometri okudu, MBA yaptı ve yaklaşık 10 yıl strateji danışmanlığında (McKinsey) çalıştı. Spotzer'daki işiyle beraber Teun neredeyse tam zamanlı olarak 3 genç çocuğunun "yönetimi"nden sorumlu. Kalan nadir zamanda Teun koşmayı, okumayı ve yemek yapmayı sever.

Kristy Fenton

Kıdemli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - Ürün & Teknoloji
Kristy, Ürün ve Teknoloji odaklı Kıdemli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. İnternet, mobil ve sosyal medya alanında son teknoloji çözümleri pazara sunmak için yaptığımız bitmek bilmeyen çalışmalara rehberlik ediyor. Sistem analisti olmak için eğitim gören Kristy, güçlü teknik bilgisini, keskin pazarlama içgüdüsü ve yeniliğe duyduğu tutkuyla birleştiriyor. Denver’daki evinden Amsterdam’a taşınan Kristy, underground müzik kültürünü seviyor.

Peter Urmson

Asya Pasifik Ülkeleri Genel Müdürü
Pete Avustralasya ofisimizi yönetir ve bölge içerisindeki grup aktivitelerinin hızlandırılmasından sorumludur. Pete global yönetim ekibimizin önemli bir lideridir.
Spotzer’dan önce Pete, dijital faaliyetleri ve KOBİ’lere yönelik dijital pazarlama hizmetlerinin faaliyetlerini başlatma aşamasında birçok faklı uluslararası girişim bazlı ya da orta ölçekli medya firması ile çalıştı. Genel Müdürlere ve Yönetim Kurullarına dijital dönüşüm ve inovasyon konusunda danışmanlık yapar. Pete, Yönetim Kurulu seviyesindeki birçok işletme ile çalışmış ve onların büyümesini sağlamıştır. Telstra, Sensis, Fairfax, APN Media ve Truvo’da yönetici olarak çalışmıştır.
Pete fırsatını buldukça, spora gitmekten, koşu yapmaktan ve biyografi okumaktan keyif alır.

Ben Barney

Genel Müdür - İngiltere & İrlanda
Ben, Spotzer tarafından satın alınan ödüllü ücretli arama platformu Ad Direction’ı geliştiren Akesios’un CEO’su ve aynı zamanda kurucusuydu. Büyük ve küçük ölçekli işletmeler sektöründe yer alan dijital tutkunu isimlerden biri olan Ben, şeffaflığın bir satış amacı değil hijyen faktörü olması gerektiğinden yana. Amerika, İngiltere ve Avrupa’da geleneksel ve dijital organizasyonlar için yeni ürünler ve işletmeleri hayata geçiren Ben, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin global açıdan ihtiyaçlarını anlamak ve müşterileriyle iş birliği içinde olanlara çözümler sunmakla görevli. Onu, mevsimine göre boş zamanlarında bisikletiyle bir dağdan aşağı son sürat inerken, kayak yaparken ya da elinde golf sopası, yürüyüş yaparken bulabilirsiniz. 

İnan Aras

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - Türkiye, Orta Doğu & Afrika
İnan, hızla gelişmekte olan pazarlarda işimizi büyütmemiz konusunda bize öncülük ediyor. Spotzer’dan önce Nike’de Ürün Yöneticiliği, Google’da Mobil Endüstri Yöneticiliği ve danışmanlık yaptı. Bu görevler sayesinde ürün geliştirme, dijital pazarlama ve satış konusunda büyük deneyim sahibi oldu. Birçok farklı ülkede yaşadıktan sonra bugünlerde çılgın ama güzel şehir hayatının keyfini çıkardığı İstanbul’da Hollandalı eşiyle beraber yaşıyor.

Alistair Sutherland

Kıdemli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı- Satış Kanalları & Ortaklıklar
Alistair ortaklarımızla ilişkilerimizi yönetiyor. Geleneksel reklamcılık alanında kariyerine başladıktan sonra, 2013 yılının başında Avustralya ve Yeni Zelanda’daki operasyonlarımızın kuruluşunu ve yönetimini gerçekleştirdi. Bugünlerde yeni ürünler ve pazarlar üzerine çalışıyor. Enerjik bir Avustralyalı olan Alistair, spor yapmayı ve her daim aktif olmayı da çok seviyor.

Ann-Charlotte Rosenblom

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı – Yönetici Ortak
Ann-Charlotte, doğduğu yer olan İsveç’te hukuk bölümünde yüksek lisans yaptıktan sonra ilk olarak Spotzer’da müşteri yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Bugünlerde Yönetici Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Biraz çılgın olduğunu kendisi de itiraf eden Ann, yetenekli meslektaşlarıyla beraber çalışırken enerji topluyor ve müşterileri mutlu etmek ona iyi geliyor. Ayrıca Ann, ofisteki arkadaşları için küçük kekler pişirmekten de keyif alıyor.

Claire Pace

Global Operasyonlar Yöneticisi
Spotzer’da müşteri yöneticisi olarak çalışmaya başlayan ve o günden bugüne birçok farklı ürün üzerine farklı görevlerde çalışan Claire, artık operasyonlarımızı yönetiyor. Kariyerine web tasarım işiyle başladı ve Avustralya kökenli. Dijital olan her şeye karşı güçlü bir tutku besliyor. Üç farklı kıtadaki ofislerimizden birinden diğerine geçmekle meşgul değilse, en yeni restoranlarda ve konserlerde görülebilir.

Coen Beusmans

Tasarım Grubu Başkanı
Tasarım bölümünün başında olan Coen, sunduğumuz dijital çözümlerin en yüksek kreatif standartlarda olmasını sağlamakla yükümlü. Spotzer’da çalışmaya başlamadan önce, 180 Amsterdam, Euro RSCG ve TBWA gibi uluslar arası arenada ün kazanmış birçok reklam ajansında çalıştı. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okudu ve Grafik İletişim Yönetimi ve Teknoloji dalında New York Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Coen, fotoğraf çekmeyi, resim yapmayı, bisiklete binmeyi ve tenis oynamayı seviyor.

Yatırımcılarımız

Sierra Ventures

Sierra Ventures, bilgi teknolojisi sektörünün her alanında yapılan yatırımlara odaklanmış Silikon Vadisi tabanlı bir girişim sermayesi (venture capital) firmasıdır.

Cyrte Investments

Cyrte Investments, telekom, medya ve teknoloji fonlarını da kapsayan birçok fonu yöneten Hollanda bazlı bir portföy yönetim şirketidir.Hollanda emeklilik fonu PGGM ve medya girişimcisi John de Mol, Cyrte'nin yatırımcıları arasındadır.

SV Angel

SV Angel, dünyanın en başarılı ve üretken yatırımcılarından biri olan Ron Conway tarafından kurulmuş Silikon Vadisi melek yatırım fonudur. Google, Facebook, Twitter ve LinkedIn erken dönem yatırımlarından bazılarıdır.

Follow Us

Spotzer Medya Grubu 2014
Share by: